top of page

Plan kontroli sektorowych Urzędu Ochrony Danych Osobowych na 2024 rok

Zaktualizowano: 5 kwi

Kogo obejmą kontrole UODO wg opublikowanego planu na rok 2024 i co będzie sprawdzane.

Plan kontroli sektorowych Urzędu Ochrony Danych Osobowych na 2024 rok

12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych opublikował na swojej stronie internetowej  informację o przyjętym planie kontroli sektorowych na 2024 rok.

Z kontrolą w 2024 r. muszą się liczyć przetwarzający dane przy użyciu internetowych (webowych) aplikacji, organy przetwarzające dane osobowe w systemach SIS i VIS oraz podmioty prywatne w zakresie prawidłowości spełniania obowiązku informacyjnego.

Kogo obejmą kontrole?


Zgodnie z przedstawionym planem kontroli mogą spodziewać się:


  1. Organy przetwarzające dane osobowe w Systemie Informacyjnym Schengen i Wizowym Systemie Informacyjnym - przetwarzanie danych osobowych SIS/VIS na podstawie przepisów ustawy z dnia 24 sierpnia 2007 r. o udziale Rzeczpospolitej Polskiej w Systemie Informacyjnym Schengen oraz Wizowym Systemie Informacyjnym (Dz. U. z 2023 r. poz. 1355), aktów wykonawczych oraz przepisów Unii Europejskiej – kontynuacja kontroli z 2023 r.

  2. Podmioty przetwarzające dane osobowe przy użyciu aplikacji internetowych (webowych) – sposób zabezpieczenia i udostępniania danych osobowych przetwarzanych w związku z użytkowaniem aplikacji.

  3. Podmioty prywatne – w zakresie prawidłowości spełniania obowiązku informacyjnego.

 

Potrzebujesz pomocy w przygotowaniu się do kontroli? Chcesz zweryfikować poziom zgodności swojej organizacji z RODO? Skontaktuj się z nami!Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. W serwisie RODOgrupa.pl piszemy o najważniejszych obowiązkach prawnych wynikających z Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych.Dodatkowe informacje:

Comments


bottom of page