top of page

Komunikat UODO o podszywaniu się pod adres e-mailowy Urzędu

Zaktualizowano: 5 kwi

Ważny komunikat UODO o podszywaniu się pod adres e-mailowy Urzędu


Phishing to typ ataku oparty o wiadomości e-mail lub SMS. Wykorzystuje technikę polegającą na tym, że cyberprzestępcy próbują Cię oszukać i spowodować, abyś podjął działanie zgodnie z ich zamierzeniami. Przestępcy internetowi podszywają się m.in. pod urzędy, firmy telekomunikacyjne, kurierskie lub naszych znajomych i poprzez zawarte w wiadomościach linki lub załączniki starają się wyłudzić nasze dane osobowe, hasła do logowania do kont bankowych lub społecznościowych.

Urząd Ochrony Danych Osobowych (UODO) otrzymał informację o kampanii phishingowej polegającej na podszywaniu się pod adres <iod@uodo.gov.pl> w celu rozsyłania e-maili z linkiem do strony z formularzem do potwierdzenia danych adresu poczty elektronicznej.


UWAGA! - strona ta próbuje wyłudzać hasła i dane osobowe.

W przypadku otrzymania wiadomości z adresu iod@uodo.gov.pl, prosimy nie klikać w załączone linki, nie otwierać załączników i najlepiej ją usunąć.


UODO informuje, że nie komunikuje się z obywatelami przy użyciu tego adresu e-mail i nie używa go do weryfikacji danych osobowych.


Oficjalne informacje dotyczące działalności Urzędu, zgłaszania skarg, współpracy z IOD i decyzji Prezesa UODO znajdują się na stronie Urzędu pod adresem: uodo.gov.pl


Tu można zapoznać się z komunikatem UODO w tej sprawie na koncie Twitter Urzędu.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. W serwisie RODOgrupa.pl piszemy o najważniejszych obowiązkach prawnych wynikających z Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych.Dodatkowe informacje:

Comments


bottom of page